Dobrodošli na forum za sve . Forum namenjen ljudima koji žele da se druže. Forum na kojem je zabava zagarantovana !
Registrujte se/pristupite i zabava počinje! :)

Join the forum, it's quick and easy

Dobrodošli na forum za sve . Forum namenjen ljudima koji žele da se druže. Forum na kojem je zabava zagarantovana !
Registrujte se/pristupite i zabava počinje! :)
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niste konektovani. Konektujte se i registrujte se

Nove droge

4 posters

Ići dole  Poruka [Strana 1 od 1]

1Nove droge  Empty Nove droge Čet Jan 10, 2013 6:01 am

SnG

SnG
Član

Nove droge s evropskog tržišta stižu i u BiH: "Luda mačka", "krokodil" i "magični zmaj" - lako dostupni, jeftini i ubitačni!
Nove vrste droga koje se šire evropskim tržištem, izazivaju pravu paniku među policijom. Neke se vrlo lako mogu kupiti i putem interneta, a cijene su im toliko niske da se nazivaju i drogama za siromahe. Šokantne slike iz njemačkih medija o drogi zvanoj "krokodil" zaprepastile su cijeli svijet.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Izuzetno jeftina

Čim uzmu drogu, tijela ovisnika počnu se doslovno raspadati, a koža im dobiva izgled gmazova zbog čega je ovo opojno sredstvo i dobilo naziv - "krokodil".

Kobne posljedice njegove konzumacije su takve da neki ne prežive ni prvo uzimanje, a dugogodišnjim narkomanima posebno je privlačna, jer je izuzetno jeftina. U policijskim strukturama u Bosni i Hercegovini tvrde da ove droge nema na domaćem tržištu, ali da je naša zemlja kao kuća nasred puta, jer se preko nje sijeku različite rute kojima se prebacuju droge.

- Na tržištu u BiH zabilježeni su slučajevi drogiranja tzv. ludom mačkom ili "mijau mijauom", odnosno "mad catom". To je neka vrsta tzv. plesne droge, koju uzimaju uglavnom mladi vikendom, jer je po svom djelovanju slična ekstaziju i kokainu. Do nje je čak moguće doći i putem interneta, i to u kategoriji sredstava za rast biljaka - kaže za "Avaz" sagovornik iz Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske.

Ova droga stvara euforična stanja, naglo podiže raspoloženje i dovodi do osjećaja otvorenosti zbog čega se i koristi za tzv. vikend-drogiranja, tokom noćnih izlazaka. Jedna doza može djelovati satima, ali prema riječima stručnjaka, značajno utječe na rad srca, dovodi do ubrzanog lupanja i može imati momentalno kobne posljedice ukoliko se kombinira sa drugim drogama.

Internetska kupovina

"Magični zmaj" još je jedna vrsta droge koja se kao aromatizirano sredstvo za prostore može kupiti putem interneta. Konzumira se slično kao marihuana te ima skoro ista opijatna svojstva, a paketić košta "samo" dvadesetak maraka.

Nadležne institucije u RS koje se bave zaštitom prava djece, tražile su da se ova supstanca uvrsti na listu narkotika i da se zabrani njena prodaja.

- Nadležne institucije prate eventualno širenje i konzumaciju ove susptance. Iako postoje informacije o njenoj upotrebi i lakoj dostupnosti na domaćem tržištu, još ne postoje precizni podaci o korisnicima niti o stvaranju ovisnika o ovoj drogi - tvrde u Ministarstvu zdravlja RS.

Afrička "khata"

Put jeftinih droga uveliko je prokrčila i afrička "khata", neka vrsta zamjene za kokain, čije se širenje podudarilo s izbijanjem ekonomske krize.

Ova droga doživjela je pravi bum u Evropi nakon čega je zabranjena u većini zemalja, ali su se vrlo brzo pojavili i počeli širiti njeni hemijski supstituti.

2Nove droge  Empty Re: Nove droge Čet Jan 10, 2013 6:06 am

Ado

Ado
Administrator

OMG. Treba li žalit narkomane?

http://www.quick-d.com/

3Nove droge  Empty Re: Nove droge Čet Jan 10, 2013 6:39 am

SnG

SnG
Član

Po svemu navedenom ne samo iz ovog teksta, nego opcenito ja ih ne zalim i mislim da ih niko ne treba zaliti, jer mislim da ne postoji razlog da to uzimaju, msm postoje droge koje nisu jake kao ove i ne stete u ovoj mjeri tako da ipak ako nesto uzimas trebas da imas granicu...

4Nove droge  Empty Re: Nove droge Čet Jan 10, 2013 6:45 am

Ado

Ado
Administrator

Svojom voljom ide u propast. Meni je žao one ljude koji nisu svojom voljom počeli, već na prevaru ima i takvih mnogo, stave u piće ovo ono, ili one koji su počeli kad se to tek pojavilo kod nas pa nisu ni znali šta je, a ovo sad ko se drogira pored svih reklama i upozorenja o drogi ne treba žalit bre.

http://www.quick-d.com/

5Nove droge  Empty Re: Nove droge Čet Jan 10, 2013 6:49 am

SnG

SnG
Član

Da slazem se, ali opet msm da je to stavljanje u pice suplja prica, jer brate zna se ima par droga na koje se mozes navuci tj koje se prodaju kao droge, msm sta ja imam od toga sto tebi stavim speed ili hors u pice, ni jedno ni drugo se ne konzumira tako, a drugo ap nisam lud da platim nesto sto cu da stavim nekom u pice, a ja od tog nemam koristi...

6Nove droge  Empty Re: Nove droge Čet Jan 10, 2013 6:55 am

Ado

Ado
Administrator

SnG :: a drugo ap nisam lud da platim nesto sto cu da stavim nekom u pice, a ja od tog nemam koristi...

Pa to niko ni ne stavlja što nema koristi. :lol!:
To stavljaju ljudi koji prodaju to, navuče te i prodaje ti.

http://www.quick-d.com/

7Nove droge  Empty Re: Nove droge Čet Jan 10, 2013 7:02 am

SnG

SnG
Član

Brate ti si 97 godiste ili koje si vec, nemoj da slusas tracerske price, msm ko se navuko od jednog ili 4 uzimanja, ja znam raje 10 linija speed-a im ne moze nista znaci kao da nisu uzeli toliko se drogira, ali frajer nije ovisnik 100% znamo se 100 godina, nije se uradio godinu dana...

8Nove droge  Empty Re: Nove droge Čet Jan 10, 2013 7:06 am

Ado

Ado
Administrator

Pa u grad gde živim ima i mladjih od mene koji se drogiraju.

http://www.quick-d.com/

9Nove droge  Empty Re: Nove droge Čet Jan 10, 2013 7:09 am

SnG

SnG
Član

Ma ne kazem ja da nema, ali to je trava i tablete, msm niko od njih nije pres'o na hors 100%
a on je najpoznatiji na nasem trzistu(mislim na region), e kad ljudi koji se horsom pucaju kazu da ne znaju kad su se navukli to ti sve govori...

Edit:

Evo jos malo da stavimo teksta jer ipak nije lose da znamo cega se cuvati...

Za neke od ovih droga ste već možda čuli, neke još nisu ni ilegalne, ali jedno im je zajedničko: izuzetno su opasne!


Horor na ulicama Srbije, nove droge seju smrt


Magični zmaj

Sintetička marihuana poznata kao "medžik dragon", osim u legalnoj prodaji u prodavnicama širom Srbije, može da se kupi i preko sajtova, foruma i malih oglasa. "Medžik dragon" zvanično se prodaje kao osveživač prostora i košta desetak evra. Zamena za "magičnog zmaja" je biljni tamjan. Navodno, ne ostavlja trag u krvi, pa ne može da se otkrije na testovima. Cena biljnog tamjana je 1.000 dinara.

Oni koji su imali priliku da koriste ovu drogu kažu da "zmaj udara jače i drži duže od obične trave". Prodavci iskustva "navučenih" koriste i kao reklamu:

- Ako vidite zelenog zmaja, ne bojte se, on je jedan od nas!”

"Mjau-mjau"

U nove droge na srpskom tržištu narkotika spade i mefedron, u žargonu popularno nazvan "mjau-mjau" ili "luda mačka". Ova droga podseća na kokosovo brašno i spada u psihoaktivne droge, koja "drži" šest sati! Gram na ulici košta oko 3.000 dinara.

"Mjau-maju" se rastvara u vodi, a osim euforije, budnosti i navodne povezanosti sa drugima i halucinacija, može da izazove ozbiljne poremaćaje poput crvenila, problema krvnih sudova i srca, problem pamćenja, paralizu i smrt! U Srbiji se ova droga takođe konzumira i kroz nos, šmrkanjem, što izaziva bržu i jaču, ali kratkotrajniju reakciju te stoga traži češće unošenje.



Ketamin

Konjski anestetik ketamin je nova bogataška droga koja se sve češće koristi umesto kokaina! Razvijen je šezdesetih godina u Americi i koristili su ga vojnici u Vijetnamskom ratu. Dejstvo ketamina dovodilo je povređene vojnike u stanje u kojem su mislili da im je mozak potpuno odvojen od tela, pa su lekari tako mogli da izvrše hitne operacije bez anestezije.

Lekari upozoravaju da i kratkotrajno uzimanje ketamina dovodi do poremećaja rada srca, snižavanja krvnog pritiska, povećanja pritiska u mozgu, a prouzrokuje i probleme sa vidom. Nakon duže upotrebe, može doći do psihoze, pojave krvi u mokraći i oštećenja bubrega i jakih stomačnih bolova. Navodno, i sada već legendarna Ejmi Vajnhaus umrla je od koktela droga u kojem je bio i ketamin!



Kristal met

Metamfetamin je sintetička droga koja brzo izaziva zavisnost, a čija su stimulativna svojstva slična adrenalinu. Efekti su teži nego kod kokaina i drugih droga i nekada uključuju akutnu depresiju, psihotične epizode i oštećenja mozga.

Njegova prodaja je nezakonita, a može se naći u raznim oblicima, kao što su pilule, prašak ili kapsule. Jeftinija je od drugih ilegalnih i legalnih dostupnih supstanci. Savremenim hemijskim procedurama ova droga se lako sintetizuje, što je čini izuzetno društveno opasnom, uzimajući u obzir i rizik po mentalno zdravlje dugotrajnih korisnika.



"Krokodil"

Desomorfin je privukao pažnju u Rusiji 2010. godine, zbog porasta tajne proizvodnje do koje je došlo verovatno zbog jednostavnog sintetisanja iz kodeina. Ulični naziv za ovu drogu iz "domaće kuhinje" u Rusiji je "krokodil", verovatno zbog kože ljudi koji je koriste.

S obzirom da se ubrizgava odmah, bez prethodne purifikacije, postala je zloglasna jer izaziva ozbiljno oštećenje tkiva, upalu vena i gangrenu, pa je često potrebna amputacija ekstremiteta kod ljudi koji je dugo koriste.

10Nove droge  Empty Re: Nove droge Čet Jan 10, 2013 7:20 am

Little_Foxy_Lady

Little_Foxy_Lady
Administrator

To je BLAGO rečeno UŽAAASNO !!
I ne sažaljevam ih uopšte. Za tako nešto ne postoji opravdanje

11Nove droge  Empty Re: Nove droge Čet Jan 10, 2013 8:47 am

Mr.Pixy :)

Mr.Pixy :)
Pisac

The Reaper ::OMG. Treba li žalit narkomane?

Isto pitanje?

Sponsored content



Nazad na vrh  Poruka [Strana 1 od 1]

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu